Dyskopatia to choroba, która polega na degeneracji krążka międzykręgowego, a ściślej - na jego uwypukleniu. Jest to zarazem schorzenie, od którego zaczyna się zwykle choroba zwyrodnieniowa całego kręgosłupa.

Ból łokcia to dolegliwość, która może być bardzo uciążliwa w codziennym życiu – zwłaszcza, gdy jest nawracający i intensywny. Jego przyczyny mogą być różne – od urazów, których doznało się przy wypadku, aż po schorzenia związane np. z charakterem wykonywanej pracy. Niezależnie jednak od powodu powstania bólu, leczenie w większości przypadków koncentruje się na profesjonalnej fizjoterapii.

Czym jest napięcie mięśniowe? Mówiąc najprościej, chodzi o gotowość mięśni do podjęcia pracy – na przykład utrzymania ciała w pozycji siedzącej czy zachowania równowagi w pozycji stojącej. Czasem jednak dochodzi do jego zaburzeń – nie tylko obniżenia, ale i podniesienia. Gdy jest wzmożone – pojawiają się problemy z układem ruchowym.

Ostroga piętowa to bardzo bolesna i uciążliwa dolegliwość. Jej objawy to ostry

przeszywający ból w pięcie, sprawiający wrażenie, jakby ktoś wbijał w nią

gwoździe. Jest to spowodowane, znajdującym się w pięcie, wyrostkiem

utworzonym przez złogi wapienne i stanem zapalnym, jaki się wokół niego

rozwija.

 

Rzadkie, dziedziczne choroby mięśni, mogą okazać się wielkim wyzwaniem dla współczesnej medycyny.

Reumatyzm to choroba, którą kojarzymy przede wszystkim ze stawami. Warto jednak pamiętać, że choroby reumatyczne mogą atakować nie tylko stawy, ale i miękkie tkanki, które pozwalają nam się sprawnie poruszać.

Osoby cierpiące z powodu tak uciążliwej choroby, jaką jest reumatyzm, muszą dbać o swą dietę i prowadzić zdrowy styl życia. W wielu wypadkach ważna staje się aktywność fizyczna, a przede wszystkim uprawianie takich sportów, które pomagają rozruszać stawy, nie będąc dla nich jednocześnie zbyt wielkim obciążeniem.

Komputer ułatwia pracę w wielu dziedzinach, jednak wykonywanie różnych zadań w pozycji siedzącej przed monitorem może prowadzić do poważnych schorzeń.